رفتن به نوشته‌ها

نقد فیلم The Hangover I

پریروز بود که برای اولین بار اسم فیلم Hngover را شنیدم. شاید برای این بود که آخرین فیلم از این سری فیلم‌ها وقتی بود که من هنوز فیلم نمی‌دیدم و یکی از اصلی دلیل‌هایشم این بود که نمی‌توانستم زیرنویس‌ها را به سرعت بخوانم. اما الآن هنوز هم سطح زبان من طوری نیست که بدون زیرنویس انگلیسی نگاه کنم. 

این سه فیلم را دانلود کردم و بعد از آن با پسرخاله‌ام نشستیم اولین سری آن را دیدیم. یکی از بهترین فیلم‌های کمدی بود تا الآن دیدم. 

این متن، داستان فیلم را لو می‌دهد. 😂

جریان از این قرار است که چهار نفر که خیلی دوست صمیمی هستند با هم دیگر قرار می‌گذارند که فقط برای یک شب از لس انجلس به وگاس بروند و برای Doug  (یکی از آن چهار نفر) آخرین شب مجردی را جشن بگیرند. قرار می‌گذارند تا کاری بکنند که فردا، هیچی از دیشب یادشان نیاید و به این نتیجه هم می‌رسند. 

اول از سناریوی فیلم شروع می‌کنیم. می‌شود گفت که فیلمی خوب از نظر سناریو و روایت نبود ولی صحنه‌های کمدی وجود داشت که ذهن مخاطب را به هیچ وجه به بی‌راهه نمی‌برد و روی سناریوی اصلی به خوبی پیاده شده بود. 

نویسندگان این فیلم واقعا خلاقیت داشتند. از صحنه‌های کمدی هم از نظر فیلمنامه و هم فیلمبرداری کوچکترین نقصی نداشتند. مثل ددپول هم نبود که با مشکلات آن زمان شوخی کنند که حتی بعد از کمتر از یک سال هم از یاد بیننده می‌روند. 

یکی از چیزهایی که ژانر کمدی به آن احتیاج دارد، وادار به قهقه زدن مخاطب است که این فیلم به خوبی صحنه‌هایی داشت که تعداد قهقه‌های مخاطب را به ۱۰ بار می‌رساند و واقعا نکته مثبتی است.

اگر می‌خواهید یکی از بهترین کمدی‌های تا به حال ساخته شده را ببینید من این فیلم را با درجه زیادی به شما معرفی می‌کنم. 

منتشر شده در معرفی کتاب و فیلم

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *