رفتن به نوشته‌ها

کوله پشتی ۹۸ من

در آخرین دقیقه‌های سال ۹۷ به سر می‌بریم و من می‌خواهم دوباره مثل کاری که پارسال انجام دادم رو انجام بدم و بنویسم چه برنامه‌هایی دارم. این پست تلفیق کوله پشتی ۹۷ و ۹۸ منه که کلاملا دارن با هم دیگه مقایسه میشن.

کوله پشتی ۹۷ من

ویرگول یک کار جالب به تقلید از امیر مهرانی انجام داده که منم میخوام کوله پشتیمو برای شما بنویسم!

  • فرض کنید کوله‌پشتی دارید که قرار است در آن تجربیاتی را از سال ۹۷ بگذارید و با خود به سال ۹۸ ببرید. تجربیات مثبتی که همراه داشتن آنها به شما کمک می‌کند نسبت به سال قبل فردی توانمندتر بشوید. در کوله‌ی خود چه تجربیاتی را قرار می‌دهید؟

۱ـ یکی از مهم‌ترین تجربیاتی که داشتم این بود که هیچ کاری رو از روی اجبار و جوگیری انجام ندم. من نزدیک ۶ سال پیش تنبک رو شروع کردم چون بابام گفت برو یه ساز موسیقی رو یاد بگیر و من هم نزدیک چند ماه رفتم اما ول کردم و چهار سال بعد دوباره ادامش دادم و بعد از یکسال دوباره ولش کردم! بعد از اون درامز رو از روی جوگیری انتخاب کردم. یکسال داشتم این مسیر رو اشتباه میرفتم و پیش استادای مختلف رفتم و آخرین استادی که رفتم خیلی بهتر از بقیه بود و کلا روشش با بقیه چرت و پرتا فرق میکرد. ولی دیگه وقتی شده بود که من واقعا از این مرحله خسته شده بودم و توی یه برهه ای از زمان قرار داشتم که درسم ناگهان افت کرد و اولین نمره تکم را گرفتم!! دوم اینکه روی یک کار تمرکز داشته باشم: من اولای سال تحصیلی چند تا کار رو با هم انجام میدادم و واقعا به زور انجامشون میدادم و به هیچکدوم درست نمیرسیدم. الان تمرکزم روی درسه و زبانه و بس!

این کارها به حد خیلی عالی‌ای انجام شدند. یعنی هیچ‌کاری رو به زور انجام ندادم و با علاقه رفتم جلو. ورزش رو به طور جدی شروع کردم. درسم افت کرد ولی از اول سال که خیلی بد بود به حد قابل قبولی داره می‌رسه و در دوران تعطیلات دارم تمام کاستی‌ها رو جبران می‌کنم. کلاس زبان رو ول کردم و همونطور که گفتم باید روی یک کار تمرکز داشته باشم و اون هم الان درس و ورزشه. سال ۹۹ من کنکور دارم و از الآن دارم تلاشم رو میکنم که عقب نیفتم و بتونم نتیجه دلخواهم رو بگیرم. تجربیاتی که قراره در کوله خودم قرار بدم کدنویسیه من برنامه نویسی رو چند بار شروع کردم و دقیقا مثل موسیقی ول کردم اما هیچوقت یکم جلوتر نرفتم تا ببینم جریانش چیه. باید جلوتر برم ببینم که آیا این شغل مورد علاقه من هست یا نه.

  • برای حرکت در مسیر زندگی باید سبک و چابک بود. چه مواردی را از کوله‌ی خود خارج می‌کنید که در سال ۹۷ باقی بماند و شما سبک‌تر حرکت کنید؟ چیزهایی که از کوله‌ خارج می‌کنید مثلا می‌تواند تجربیات ناخوشایند یا ناراحتی‌ها باشد.

۲ـ من در سال ۹۷ چیزی را از کوله خارج نمیکنم تا سبکتر باشم از خودم چربی کم میکنم تا راحت‌تر برم جلو! در تابستان ۹۷ دیگر مثل سال ۹۶ به تهران نمیروم و کار نمیکنم چون واقعا زندگی در آنجا سخت است و کار کردن هم همینطور!

این تابستان یکی تجربه خیلی مفید داشتم. برای یک کمپ تابستونی ۳ هفته‌ای به کانادا رفتم. اونجا واقعا ضعف‌های رفتاریم رو فهمیدم و شروع به رفتن پیش روانشناس کردم. روانشناس تا حالا خیلی به من کمک کرده و تونستم از خودم در بیام و با بقیه ارتباط برقرار کنم. هنوز من کاملا درمان نشدم و باید رفتارهای غیرمناسب رو از کوله‌پشتیم بیرون بیارم.

  • فرض کنید در پایان سال ۹۸ بیشتر آن فردی شده‌اید که شبیه خود ایده‌آل شما است. در این صورت چه ویژگی‌ها و رفتارهایی باید در شما تقویت شود؟ چه چیزهایی را در کوله‌ی خود می‌گذارید که کمک می‌کند این ویژگی‌ها در شما تقویت شود؟

۳ـ یکی از چیزهایی که قرار است به آن تبدیل شوم یک آدم اجتماعی و خوش برخوردم. یکی دیگر این است که سست نباشم و با اراده قوی به کارهای مورد علاقه‌ام بپردازم.

من در پایان سال ۹۷ از خودم راضیم و ۹۰ درصد چیزهایی که در کوله پشتی قرار بود بذارم، قرار دادم! در سال ۹۸ میخوام که خودم رو با پشتکارتر نشون بدم.

و شعاری که روی کوله‌پشتی خودم نوشته شده رو باید اینجا هم بیارم: New beginnings, New challenges

از همینجا به تمام کسایی که این پست رو میخونن تولد حضرت علی و سال نو رو تبرک میگم! موفق باشید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *